Úvod / AKTUALITY / Oslava u příležitosti 15. výročí od otevření Regionálního muzea vesnice

Oslava u příležitosti 15. výročí od otevření Regionálního muzea vesnice

Zveřejněno 28. 10. 2019 / Aktuality, Proběhlé akce / Autor: Správce webu

Klub oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko - Desinka z.s. v pátek 25. října 2019 pořádal v Regionálním muzeu vesnice v Dolním Újezdě a oslavu u příležitosti 15. výročí otevření Regionálního muzea vesnice v Dolním Újezdě. Pan Zdeněk Holub a Ing. Josef Kladivo seznámili pozvané účastníky oslav s historií Klubu oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko - Desinka z.s. a Regionálního muzea vesnice. Přítomní hosté obdrželi Pamětní listy a vyslechli hudební a pěvecké vystoupení učitelů a žáků ZUŠ Dolní Újezd a mohli si prohlédnout expozice muzea a výstavu "15 let Regionálního muzea v Dolním Újezdě" a výstavu "Rudolf Friml a Karel Hašler". Potom následovalo v jídelně DPS malé občerstvení a možnost shlédnout historickou videoprezentaci muzea a Klubu.