Oslava u příležitosti 15. výročí od otevření Regionálního muzea vesnice

28.10.2019

Klub oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka z.s. pořádal v pátek 25. října 2019 oslavu u příležitosti 15. výročí otevření Regionálního muzea vesnice v Dolním Újezdě. Pan Zdeněk Holub a Ing. Josef Kladivo seznámili pozvané účastníky oslav s historií Klubu oživení historie Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka z.s. a Regionálního muzea vesnice. Přítomní hosté obdrželi Pamětní listy a vyslechli hudební a pěvecké vystoupení učitelů a žáků ZUŠ Dolní Újezd a mohli si prohlédnout expozice muzea a výstavu „15 let Regionálního muzea v Dolním Újezdě“ a výstavu „Rudolf Friml a Karel Hašler“. Potom následovalo v jídelně DPS malé občerstvení a možnost shlédnout historickou videoprezentaci muzea a Klubu.